fbpx

Kursy tanga w Krakowie

Do piekła idzie się za marzenia, których nie miało się odwagi spełnić.

Tango od podstaw
Początkujący 1 

Zabieramy Was na wycieczkę w świat tanga. Nauczycie się tu nowego tajemniczego języka, którym partnerzy przekazują swoim partnerkom niewidoczne z zewnątrz sygnały, a one – interpretując je – robią na parkiecie fantastyczne rzeczy nogami. Wprowadzamy Was w styl, technikę i emocjonalność tanga, które pozwoli Wam odkryć w sobie o wiele więcej, niż się spodziewacie czytając te słowa. Poznacie kilka podstawowych figur tanga i ich połączeń a przede wszystkim nauczycie się tańczyć tango, które będzie proste, ale od samego początku – piękne i pełne.

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tangiem ten dwumiesięczny kurs jest dla Ciebie. Kurs obejmuje osiem lekcji – ze względu na specyfikę tych zajęć zapisy prowadzone są na cały cykl ośmiu lekcji

Po ukończeniu tego kursu będziesz miał możliwość kontynuacji nauki na wyższym poziomie (Początkujący 2 i Początkujący 3).

Tango dla początkujących +

Początkujący 2, Początkujący 3

Kontynuacja kursu od podstaw. Znasz podstawy komunikacji w tangu, rozgryzasz tajniki nawigacji na parkiecie.  Odkrywasz słodycze miękkiego acz zdecydowanego objęcia i chcesz więcej. Ta grupa jest dla Ciebie. Rozwijamy tu Wasze tangowe słownictwo, otwieramy na muzykę i improwizację. Cel: czujesz się na milondze jak ryba w wodzie.

Każdy etap (Początkujący 2 i Początkujacy 3) obejmują dwa miesiące nauki – osiem lekcji odbywających się raz w tygodniu. Łącznie z kursem Początkujący 1 są naszym programem startowym, po ukończeniu którego przechodzisz na poziom średniozaawansowany.

Tango dla średniozaawansowanych

Masz za sobą min. 6 miesięcy tangowej edukacji. Masz obtańczone podstawowe struktury i wciąga Cię z każdym krokiem mocniej. Zacząłeś bywać na milongach. Wiesz, co to cabeceo 🙂 Chcesz rozwijać się technicznie, muzycznie i repertuarowo. Oprócz zajęć kursowych polecamy seminaria tematyczne, zajęcia z techniki i muzykalności.

Technika i muzykalność
open level (min. 4 miesiące tańca)

Pracujemy tu nad techniką solo i w parach (czyt. czepiamy się szczegółów bardziej niż na pozostałych lekcjach), następnie zaprzęgamy poznane idee w służbę muzykalności. Poszczególne lekcje ułożone są w dłuższe (ok. miesięczne) cykle koncentrujące się wokół podobnych zagadnień techniczno- stylistycznych (np. Obroty milonguero vs. salon, Przyspieszenia w obrotach, Zabawy rytmem, Zmiany dynamiki itp.) Tematy kolejnych cykli będą publikowane z wyprzedzeniem na naszym fanpejdżu

Zaawansowani

Tu zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą już (zarówno intelektualnie jak i emocjonalnie), że w tangu bardziej niż co, liczy się jak.

Szlifujemy technikę, dopracowujemy szczegóły, dodajemy nowe ciekawe rozwiązania, stawiamy wyzwania! Bawimy się subtelnościami różnych estetyk , dostrajamy Waszą wrażliwość na partnera/partnerkę tak, żebyście nadawali na tych samych falach. I, co najważniejsze, stawiamy na Waszą osobowość i chęć poszukiwania własnej drogi. Nie zależy nam, żebyście wszystko wykonali „poprawnie, czyli tak jak my”, to nie ta bajka. Cel tych zajęć to znalezienie wychodząc od zaproponowanej przez nas techniki – Waszego naturalnego ruchu, Waszej wygody i przyjemności płynącej z tanga.

bravo-tango-tango-kraków